Materials & Manipulatives

Zearn Math Student Edition
$20 per student
Consumable student curriculum workbook, including application and practice problems, templates, and exit tickets for students to use alongside instruction, as well as Student Notes for Independent Digital Lessons. 3–4 volumes.

Zearn Math Student Notes Book
$12 per student
Includes all student-facing materials needed for using Zearn Math digital lessons. Single volume that has Student Notes for Independent Digital Lessons with adhesive binding and perforated pages.

Zearn Math Teacher Edition
$110 per teacher
- Course Guide: Educative supports teachers need to accurately address grade-level expectations of the standards.
- Mission Books: Unit-level books offering lesson materials and instructional guidance for leading every day of instruction.
- Assessments: All mid- and end-of-unit assessments, along with detailed answer guides and rubrics.

Manipulatives Kits
Pricing varies by grade level
Everything classrooms need to conduct rich, hands-on learning. Available for purchase through Hand2Mind.
Need PD, too?

Zearn offers comprehensive PD designed by teachers, for teachers.

Let's do this
First check out the types of accounts we offer and then let’s get started, together.